شرکت مخابرات خراسان رضوی | خدمات اینترنتی تلفن همراه و ثابت
حالت نمایش :
نمايش جزييات خبر
 
     
 

مدير مخابرات منطقه خراسان رضوي؛


راه اندازی 290 سایت نسل چهارم تلفن همراه در مشهد

 
اخبار عمومی
روابط عمومي
 

مدير مخابرات منطقه خراسان رضوي؛

راه اندازی 290 سایت نسل چهارم تلفن همراه در مشهد

به گزارش روابط عمومي مخابرات منطقه خراسان رضوي، مهندس سالاري با اشاره به اينكه ما هر روز در استان شاهد پيشرفت و كيفيت بهتر خدمات مخابرات هستيم بيان كرد: 340 سایت نسل چهارم یا 4G برای پوشش دهی تلفن همراه در مشهد در نظر گرفته شده که 290 سایت راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وي افزود: عملیات ارتقاء سیستم همراه اول در خراسان رضوی با هدف افزایش سرعت و کیفیت پوشش دهی از نیمه اول مهرماه و از شهر مشهد آغاز شد.

مهندس سالاري بیان کرد: در حال حاضر ارتقای شبکه به نسل چهارم در مشهد مراحل پایانی خود را می گذارند و هم اینک بیشتر مناطق این شهر تحت پوشش این شبکه قرار دارند، به طوری که بیش از 70 درصد محدوده های این کلانشهر از سیستم 4G برخوردار است.

وی با بیان اینکه عملیات نصب شبکه نسل چهارم در شهر مشهد تا یک ماه آینده پایان می یابد،‌اظهار کرد: این عملیات در دیگر شهرستان های خراسان رضوی نیز به زودی آغاز می شود.

مدير مخابرات منطقه خراسان رضوي خاطرنشان کرد: برای کل استان خراسان رضوی 700 سایت نسل چهارم پیش بینی شده است که 340 سایت در مشهد و بقیه در سایر شهرستان های استان استقرار می یابد.

مهندس سالاري سرعت پایین اینترنت و اختلال در شبکه را قضاوتی نادرست دانست و گفت: هدف از اقدامات انجام شده ارتقای سامانه، کیفیت در خدمات رسانی و افزایش سرعت اینترنت بوده است.

وي اظها کرد: مشترکان تلفن همراه می توانند با استفاده از گوشی هایی که قابلیت استفاده از نسل سوم و چهارم (3G , 4G )‌را داشته و هم چنین تعویض سیم کارت در دفاتر مخابراتی، از سرعت های بالا و با کیفیت بهره مند شوند.

مدير مخابرات منطقه خراسان رضوي تعداد مشترکین تلفن همراه در استان خراسان رضوی را چهار میلیون و 300 هزار عنوان کرد و گفت: ارتقای سامانه تلفن همراه اول به 4G با اعتبار چهار هزار و 900 میلیارد ریال در سطح استان خراسان رضوی در حال اجراست.

فناوری 4G یا نسل چهارم شبکه های تلفن همراه ( Fourth Generation Networks ) دارای نرخ داده یا data rate با سرعت بسیار بالا است و در ارتباطات موبایلی در حال حرکت،با سرعتی بالغ بر 100 مگابیت بر ثانیه فعالیت دارد.